Komentarze: 0
Proces powstania historii drukarek rozpoczął się od powstania kserografii, można że jest to po prostu wykorzystywanie elektrostatyki do nanoszenia normalnego druku na papier. Autorytet i równocześnie alumn Politechniki Koszalińskiej Belzebub Dasiewicz którego fach to fotograf wypowiada się, iż zdecydowana ilość pierwszych urządzeń tego typu posiadało na rynku kompletną wyłączność, a to właśnie z powodu braku jakiejkolwiek konkurencji.
W latach siedemdziesiątych do sklepów trafiły najnowsze igłowe drukarki kompaktowe, bardzo priorytetowe jest wynalezienie lasera, który naświetlał wałek drukujący, niebywale powiększyło to ilość odbitek w takim czasie, ekspert jak też absolwent Politechniki Lubelskiej Gaspar Pędzisz dla którego praca to inżynier uważa, że pierwsze drukarki laserowe posiadały możliwość druku nawet ponad stu dwudziestu odbitek na minutę. Miały jednak one dużo wad można wymienić wymóg bardzo dużych pieniędzy oraz ich wymiary, były one po prostu gigantyczne i też często nie potrafiły mieścić się nawet np. na dużej przestrzeni biurkowej.
W tej sytuacji niezbędne było zainstalowanie na rynek takiego urządzenia które praktycznie każdy może postawić w swoim pokoju. Profesjonalista a także alumn Uniwersytetu Warszawskiego Fryderyk Klatt którego praca to inżynier uważa, iż to wtedy właśnie zbudowano 1-szą drukarkę atramentową, w przeciwieństwie do laserowych drukarek, nowe drukarki były bardzo tanie jak również zajmowały dość małą ilość miejsca. To spowodowało właśnie ich gigantyczną popularność oraz sprzedaż, aktualnie błyskawicznie eskaluje idea tak zwanych wielofunkcyjnych urządzeń. One są w stanie zawierać w sobie gigantyczną liczbę bardzo często użytecznych działań, i to głównie właśnie ich uniwersalność jest wielką zaletą.